FİRMA PROFİLİ

YOKEŞ® MAKİNA, 1943 yılında İzmir – Türkiye’de, şehrin ilk talaşlı imalat firmalarından biri olarak faaliyete geçmiştir. 
Dönemin sanayi kuruluşlarına yedek parça imalatı ile edinilen tecrübeler doğrultusunda, kuruluşundan itibaren 1972 senesine kadar ziraat ve zeytinyağı sektörü ile ilgilenmiş, söz konusu sektörler için çeşitli üretim makinaları imalatı yapmıştır. Ve üretmiş olduğu makinalar ile bu alanda çalışan fabrikalar için aranılan bir marka haline gelmiştir. 
YOKEŞ® MAKİNA, 1972 senesinden itibaren “Boya ve Kimya Sanayi” ile ilgilenmeye başlamıştır. İzmir ve çevresinde faaliyet gösteren çeşitli boya fabrikalarının muhtelif talepleri ile bu alanda kazandığı tecrübeler doğrultusunda, ilk olarak “Dikey Tip Açık Elekli Boya Ezme / Islak Öğütme Makinaları” olan PM Serisi "Pearl-Mill"'lerin imalatına başlamıştır.
1984 yılında imalatını İzmir’in ilk sanayi bölgesi olan 1.Sanayi Sitesi'ne taşıyan YOKEŞ®, günümüze kadar geçen zaman içerisinde, Boya ve Kimya Sanayinde edindiği tecrübeler ve araştırma-geliştirme faaliyetleri ile ürün çeşitliliğini devamlı olarak arttırmıştır. Günümüzde Boya ve Kimya sektöründe faaliyet gösteren firmaların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek makina parkı üretim yelpazesine ve bilgi birikimine sahip bir işletme konumuna gelmiştir. 
Yüksek imalat kalitesi, üretim hassasiyeti, müşteri memnuniyeti, iştirak edilen fuarlar, dış pazarda birlikte çalışılan iş ortakları ve internet sayesinde hızla artan talepler sebebi ile YOKEŞ®, müşterilerinin ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebilme doğrultusunda kapasitesini ve bilgi birikimini sürekli arttırmak ihtiyacı içerisine girmiş ve yatırımlarını hızlandırmıştır.
YOKEŞ® MAKİNA, 2015 yılından itibaren faaliyetini ( İTOB ) İZMİR – TEKELİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ'ndeki yeni fabrikasında sürdürmektedir.
Kalite politikası olarak daima en yükseği hedefleyen YOKEŞ® MAKİNA, gerek yurt içi gerekse yurt dışından temin ettiği ham madde ve malzemelerde daima en kaliteli olanlarını tercih etmiş, bu tercihler ile birleşen ar-ge çalışmaları ve yüksek hassasiyetteki imalat prosesleri neticesinde ürün kalitesi olarak özellikle Avrupa ve Dünya’nın diğer bölgelerinde, söz konusu sektörde imalat yapan rakipleri ile kolaylıkla rekabet eder duruma gelmiştir. 
YOKEŞ® MAKİNA'nın tüm Türkiye geneli ile ağırlıklı olarak Orta Doğu, Afrika, Uzak Doğu ve Avrupa’yı kapsayan bir müşteri portföyü bulunmaktadır. Bu portföy sürekli olarak genişlemektedir. 

YOKEŞ® MAKİNA’nın Uzmanlık Alanları:

-“Genel Kimya”, “Boya ve Yan ürünleri”, “Baskı Mürekkepleri” vb. Sanayileri için Laboratuvar / Pilot Üretim / Genel Üretim proseslerinde kullanılmak amacı ile gerekli olan “Karıştırma”, “Dispersiyon” ve “Ezme / Islak Öğütme” makinaları imalatı

-Haşere Öldürücü Kimyasallar, Zirai İlaç Sanayi, Halk Sağlığı Maddeleri,  Kozmetik Sanayi, Gıda Sanayi, Eczacılık ve Biyokimya Sanayi vb. için üretim makinaları imalatı

-Sektöre yönelik mühendislik hizmetleri